Originální copywriting
aneb psaní textů na míru

"Psaní textů je zábavná a dobrodružná činnost, luštění rébusu, objevování neznámého, škrtání známého, radostné motání se 
v kruhu, prostě návrat k hravosti dětství. Je to naprosto nenáročné, pokud se vám to daří, a naopak k uzoufání, když se nemůžete pohnout z místa. Nejsilnější inspirací k textům je přirozeně hudba."
 

Jiří Macháček, český herec, zpěvák a textař (zdroj: citaty.net)


Vendula Vonková, copywriter

Copywriting mě neuvěřitelně baví. Prozatím jsem měla štěstí na úžasné klienty a produkty - motivační zápisníky 
a doplňky, společenskou hru, tipy na dárky... Ano, už jsem také psala články, resp. aktuality na téma "změny v daních 2020" nebo "výměna zrezavělého kování". I tyto texty mě bavily - člověk se dozví něco nového, zabrousí do neznámých oblastí, rozšíří si obzory. Psaní je skvělé, když víte jak na to.

Ukázka z textu "Bezdárkové Vánoce", www.darujtohrou.cz:

"... Na druhou stranu to prosím nepřehánějte. Přimlouváme se za ty, pro které mají Vánoce obrovské kouzlo a kteří si nemohou své vysněné autíčko nebo mrkací panenku sami koupit. Pokud se rozhodnete pro bezdárkové Vánoce, slíbíte nám, že děti svůj dáreček pod stromečkem najdou? Vždyť co je víc, než rozzářená dětská očička a mini úsměv od ucha k uchu?..." 

Ukázka z textu "Valentýnské dárky pro zamilované - 20 tipů na dárek k Valentýnu 2020", www.dobravila.cz:

"... Letošní rok je se svým magickým datem jako stvořený pro velká gesta a velké události. Nejoblíbenějším měsícem bude samozřejmě druhý měsíc roku 2020. Tolik svateb, jako jich bude letos v únoru, bylo 
v tomto zimním měsíci naposledy před 20 lety. Únor ale patří všem zamilovaným, nejen svatebčanům..."

Texty příspěvků na instagramovém účtu @zdraveorechy.cz:

např. "Mrkněte na datum. Přesně, dnes je to měsíc od Štědrého dne. Také vám přijde, že ten čas zbytečně rychle letí? Co si dnes ještě trošku zavzpomínat? K víkendovému pečení jsme pro zpomalení času vybrali tzv. kynutý vánoční věnec. Ale nemusíte mu říkat vánoční, pokud nechcete."